Písečná animace je kreslení pomocí jemného písku, ze kterého je umělkyně schopna vytvořit jakýkoli příběh a ten živě nakreslit před publikem. Světlo Vás vtáhne do děje, písek Vás překvapí svým kouzlem, hudba Vás zahřeje na srdci.

Marika Koňařová

Mgr. Marika Koňařová vystudovala Univerzitu Tomáše Bati ve Zlíně, kde získala spoustu vědomostí i profesních zkušeností v oboru Sociální pedagogika. Přesto se její životní cesta ubírala víc směrem, který měla nejraději a to k výtvarnému umění. Když spatřila reportáž o kreslení do písku, hned měla touhu toto neobvyklé umění vyzkoušet. První její zkušenost s vystupováním před lidmi s Písečnou animací byla hned v Národním divadle a to na castingu talentové soutěže Česko Slovensko má talent v roce 2010. Tehdy zaujala porotu natolik, že se se svým kreslením do písku probojovala až do semifinále. A nakonec si i splnila velký životní sen a kreslením do písku se může zabývat nyní i profesionálně.

Znalosti z vystudovaného oboru nakonec uplatní i při své výtvarné profesi, jelikož se často setkává s dětmi na školách a samozřejmě je potřeba k tvorbě Písečných animací na míru hodně empatie a tvůrčího myšlení.